LOGOUT / OK1ZXS

Něco málo o mně

Já, Logout

Jmenuji se Martin Kukač, už velmi dlouho jsem ale na Internetu znám pod přezdívkou Logout. Narodil jsem se na konci roku 1983 na jindřichohradecku, kde jsem také posléze začal navštěvovat základní školu. Tu jsem v šesté třídě vyměnil za reálné gymnázium, které jsem na jaře 2003 zakončil maturitou. Po gymnáziu se mi podařilo absolvovat bakalářký obor Podnikové informační systémy vyučovaný v Praze - Krči jako společný projekt Vysoké školy ekonomické v Praze a Vyšší odborné školy informačních služeb a následně i magisterské navazující studium s hlavní specializací Informační management (Katedra systémové analýzy, FIS, VŠE) a vedlejší specializací Novodobé hospodářské dějiny (Katedra hospodářských dějin, NF, VŠE).

Prakticky hned od počátku vysokoškolského studia - konkrétně od konce srpna roku 2004 - jsem začal prací přispívat k tvorbě HDP, nejdříve na poloviční úvazek, později na dvoutřetinový a nakonec na plný. Celou dobu jsem věrný jedné nejmenované investiční společnosti, která během mého více než patnáctiletého působení již čtyřikrát změnila název a šestkrát jsem se s ní stěhoval po Praze. Do roku 2016 jsem tam programoval, od té doby jsem na pozici aplikačního manažera.

Od roku 2009 bydlím v pražských Kbelích, kam jsem se přestěhoval ke slečně, z níž jsem v květnu 2010 udělal paní. V roce 2014 jsme si k Vánocům pořídili syna, s nímž jsme se po necelém roce přestěhovali z Prahy do středních Čech, abychom se o další dva roky později vrátili zpět do Kbel, kde bydlíme dodnes.


Koníčky, záliby, hobby

Od poloviny devadesátých let se věnuju počítačům: začal jsem na osmibitech, následně přešel na PC-kompatibilní stroje, z nich na Mac. V průběhu let mě zaujaly počítače kapesní, PDA, pak chytré telefony. Programuju, vrtám se v hardware, konfiguruju. Všechno jsem to začal sbírat, moje "sbírka" (ne)utěšeně roste a i přes velkou snahu se v ní nedaří udělat pořádek. Přesto či snad proto je to mé největší hobby.

Koníčkem číslo dvě jsou rádio a vysílačky. Pamatuju si, jak jsem už někdy v osmi letech po večerech ladil krátko a středovlnná pásma a měl radost z toho, co vše se tam dá najít. Pak jsem na dlouhé roky přestal a vrátil se k tomu až v roce 2008. Následovalo vysílání na volných pásmech PMR446 a CB a konečně na jaře 2019 složení radioamatérských zkoušek HAREC a pořízení značky OK1ZXS - jak jinak než podle osmibitového počítače ZX Spectrum.

Na třetím místě je geocaching, kterému se věnuju od roku 2006. Nejsem žádný závislák, takže za těch patnáct let mám geocache sotva pár tisíc nálezů, ale stále mě to baví - i když kouzlo z GPS jako nové technologie je už pochopitelně pryč a mezi keškama je třeba více a více vybírat, kterým člověk bude věnovat svoji pozornost.

A když nedělám nic z výše uvedeného, tak čtu. V knížkách jsem ležel, sotva jsem znal všechna písmena a jen tragický nedostatek času způsobený rodinou, prací a předchozími zálibami může za to, že nečtu tolik, kolik bych chtěl. Abych to napravil, založil jsem si čtenářský deník.


Pokračování zase někdy příště...